İmamoğlu Duyurdu: Üniversite Öğrencilerinin Burslarına Zam!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla halk buluşmasında açıklama yaparak üniversite öğrencilerine güzel haberi verdi.

“BURSLAR 15 BİN LİRAYA ÇIKARILACAK”

İmamoğlu, üniversite öğrencilerini ilgilendiren açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz göreve gelince İstanbul’umuzun bütçesine de bereket geldi. Çünkü bereketi ne arttırır biliyor musunuz paylaşmak arttırır. Bugünün iktidarında var edilen bir kültür var. Yapılan destekleri sanki iktidarın bir lütfü gibi anlatır ya bu iktidar. Biz diyoruz ki vatandaşımıza yapılan destek bizim sorumluluğumuz. Onun için vatandaşımıza yapılan her destek bir lütuf değildir. Vazifedir vazife. Biz göreve geldik 100 bin üniversite öğrencisine burs vermeye başladık. Bu sene 7.500 verdik gençlerimize helali hoş olsun. Önümüzdeki dönem 15 bin vereceğiz.

EVLİ ÇİFLERE DE DESTEK VERİLECEK

Ne dediler gelir gelmez seni topal ördek yapacağız dediler. Kafaları karıştı. Önümüzdeki dönem daha çok çalışacağız. Onları çalışkanlığımızla ezeceğiz. 100 bin yeni evli çifte 30 bin destek sağlayacağız. 45 bin haneye yeni doğan destek paketi sunacağız. Tek asgari ücretle geçinen hanedeki bir kişiye 10bin lira ulaşım desteği ve pazar alışveriş desteği vereceğiz. Önümüzdeki 2 yılda ilk ve ortaokula giden çocuklarımıza 2 milyon adet okul beslenme paketini biz dağıtacağız.

“ONLAR KUMPASLARLA UĞRAŞIYOR”

Onlar ne yapıyor?. Bizimle ilgili kumpaslarla uğraşıyorlar. Kötülüklerinde boğulsunlar işleri güçleri otobüs reklamı çekmek. Bide başaramıyorlar. Rezil oluyorlar. Neden Yaradan büyük, iyinin yanında. Yahu her yıl kul hakkı yediniz bari 1 ay yemeyin ya Ramazan’da kul hakkı yemeyin. Bari Ramazan’da iftira atmayın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x