Naksan’ın el konulan fabrikasına icradan satış

Fabrikanın icradan satış ihalesi bu ayın sonunda yapılacak. Kamu bankasının satışını istediği fabrikanın sahibi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı. Naksan Holding şirketleri, FETÖ soruşturması sonrası TMSF denetimine geçmişti.

HalkTv’nin haberine göre, Vakıfbank, Naksan Holding’den olan alacağını tahsil etmek için harekete geçti. Banka, şirketin bağlı tesislerinden biri olan Bakım Elektrik Plastik Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ fabrikasını icradan satacak.

Gaziantep 4.Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesis 138 bin 123 metrekare alan üzerine kurulu. Dev fabrikanın icradan satış ihalesi 326 milyon TL olarak belirlendi. İcradan satış ihalesi 28 Mart’ta yapılacak. İlk ihalede alıcı bulunmaması halinde, ihale 25 Nisan’da yenilenecek.

O FABRİKANIN SAHİBİ HAZİNE

İcradan satışı istenen fabrikanın bağlı olduğu Bakım Elektrik Plastik Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sahibi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı. Bakım Elektrik Plastik AŞ’nin yönetiminde ise TMSF yöneticileri yer alıyor.

NAKSAN HOLDİNG, TMSF DENETİMİNDE

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Gazianteli Nakıpoğlu Ailesi’nin şirketleri TMSF denetimine geçmişti. Yapılan yargılamalar sonrası çıkan kararlar doğrultusunda anılan şirketler de kamuya geçti. Naksan Holding’in bilinen markalarından Royal Halı ve Naksan Plastik de TMSF denetimine geçen markara arasında yer almıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x