TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 hedefini açıkladı! ‘150 bin Türk bayrağı getirdik’

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024’te A Milli Futbol Takımı’nın Gürcistan ile oynayacağı karşılaşma öncesi konuştu.

İlk hedefin gruptan çıkmak olduğunu belirten Mehmet Büyükekşi, “Türkiye’nin 85 milyon vatandaşı, tüm Türkiye, dört gözle bu maçı, bu heyecanı bekliyor. Tüm vatandaşlarımıza, çifte bayram yaşatmak istiyoruz. Gruptan çıkmak ilk amacımız. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz. İnşallah bu konuda vatandaşlarımızın duasını bekliyoruz. Gruptan çıkacağımızı ümit ediyoruz” dedi.

Mehmet Büyükekşi, TRT Spor’a yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde devam etti: “2024 Avrupa Şampiyonası’na lider olarak katıldık, inşallah burada da gruptan çıkacak puanlar almak ve gruptan çıkmak istiyoruz.”

Taraftarlara seslenen TFF Başkanı, “Halkımızın bizi gerek stadyumda gerek ekranları başında bizleri desteklemesini istiyoruz. Milli takımı destekleyecek taraftarlarımızın herhangi başka bir forma değil, kırmızı forma giyerek gelmesini istiyoruz. Taraftarımızdan tek yürek olarak “Türkiye, Türkiye” diye tribünleri inletmesini istiyoruz” diye konuştu.

Almanya’ya 150 bin Türk bayrağı götürdüklerini belirten Mehmet Büyükekşi, “Buraya 150 bin Türk bayrağı getirdik. Dağıtılacak bayraklarımız. İnşallah bu turnuva sonunda çok güzel sonuçlarla ülkemize döneriz. “Bu bayramda tüm vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onlarla birlikte sevinmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bir takım olduklarını belirterek şu sözleri dile getirdi:

“Futbol, bir ekip çalışması. Önemli olan bir takım olabilmek. Biz de bir takımız. Birlikte hareket ediyoruz. Yarın bir başka daha güzel şey var, Montella’nın doğum günü. Bütün futbolcularımızdan ricam, bir bayram hediyesi, doğum günü hediyesi bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x